Gondolom sokan néztétek, vagy nézitek Carrye Bradshow és 3 barátnője rögös szerelmi életének sztoriját, amiben a divatra is nagy hangsúlyt fektettek a film készítői.
Újra elkezdtem nézni a Szex és New York sorozatát. Azt tudom mondani, hogy bármikor elkezdem újra és újra ezt a 6 évadot. Vicces és persze nőként főleg a divat az igazi benne, hogy minden alkalommal újra és újra csodálom a négy lány különleges, furcsa ruháit. Kinek melyik főszereplő a kedvence? Általában Carrye a nagy kedvenc, de Charlotte, Miranda és Samanta is nagyon egyedi karakterek és egyedi stílust képviselnek ebben a mindenidők egyik legjobb női sorozatában.
Carrye Bradshow a nem mindennapi stílus jegyében szerepel végig, nagyon inspiráló abban a tényben, hogy mi is bátorkodjunk saját kreativitásunkat belevinni az öltözékünkbe. Őt nem érdekli, hogy hányan nézik meg, vagy hogy mi az emberek véleménye róla, csak jól érzi magát a ruháiban és kész.
Miranda Hobbs olyan ruhadarabokat részesít előnyben, amelyek munkájában is megfelelő öltözet, mint a szoknya- és nadrágkosztümök, utóbbihoz néhány esetben esetleg egy nyakkendő, ami nagyon szexi külsőt biztosít számára. Ezen kívül inkább sportosabb megjelenésű, mint a három másik barátnő.
Charlotte York az igazi nőiesség megtestesítője, inkább a szolidabb darabokat kedveli, kis egyrészes ruhái kiemelik gyönyörű homokóra alakját. Rá lehet négyük közül azt mondani, hogy cuki, mind megjelenésében, mind viselkedésében.
Samanta Johns, mint a legszókimondóbb főszereplő, amit gondol azt ki is mondja. Az öltözködése neki is teljesen egyéni, mint a többieknek. Nem mindennapi darabokat hord ő sem, de azért talán nem olyan vad a megjelenése, mint Carryeé. Miközben kicsit a nőiesebb könnyed darabokból is merít.
Mind a négyen teljesen különböző stílusban tűnnek fel, személyiségüknek megfelelően nagyon jól áll nekik minden egyes darab.
Az évadok alatt látott rengeteg ruhakölteményből válogattam néhány kedvenc darabot.
Az első évadból:
A második évad legjobbjai:
Harmadik évad:
Negyedik évad:
Ötödik évad:
És Utolsóként a hatodik évad:
Nektek ki a kedvencetek és kinek a ruháiban találjátok meg a hozzátok legközelebbálló stílust?
Megosztás a facebookonMindannyian szeretjük látni, hogyan frissülnek és hoznak újabbnál újabb ötleteket a nagy divatmárkák, de a legjellegzetesebb és legjobb darabok, amiknek hírnevüket igazán köszönhetik már évek óta a piacon vannak.
Márka: BURBERRY
Jellegzetes darab: Ballonkabát
Eredet: Thomas Burberry 1856-ban szabadalmaztatta a darabot (vízálló anyagból pedig 1888-ban). A kabát nem volt túl népszerű az I. világháborúig. Ekkor ugyanis az angolok katonai egyenruhájává vált. Nem sokkal ezután a derék öves design módosításra került és eladták a nagyközönség számára a kabátokat.
Fejlődése: Továbbra is minden Burberry kollekcióban megjelennek a dupla gombsoros kabátok – láttunk már mintásat, szegecseset, bőrből készültet és még rengeteg verziót. Ami az eredeti khaki verziót illeti: a cég egész évben gyártja és értékesíti őket, mint alapdarabot.
Márka: LOUIS VUITTON
Jellegzetes darab: Utazótáska
Eredet: Nem is gondolnánk, de a mai világ mondhatni legnagyobb táskaforgalmazó cége utazási kellékeket árusító cégként kezdte az az 1850-es években. Vuitton vászonborítású, strapabíró, lapos utazótáskái egyre praktikusabbá és népszerűbbé váltak az idő során. A II. világháború után pedig megkezdték az új fajta, puha oldalfalú, vízálló táskák gyártását és eközben megkapta híres monogramját is.
Fejlődése: Marc Jacobs designert bízták meg a vállalat bővítésével 1997-ben, aki hű maradt a márkához és megtartotta az LV monogramot, viszont elindult egy újabb vonalon is, és kézitáskákat kezdett el gyártani. A ház jelenlegi vezetője Nicolas Ghesquire, aki kicsit finomított a táskákon lévő motívumokon, de jellegzetes formák megmaradtak.
Márka: HERMÈS
Jellegzetes darab: Selyem sál
Eredet: A mára már luxusmárkává nőtt Hermès kezdetben még lovaskocsikat és azokhoz való felszereléseket készített és három generációt kellett várni arra, hogy megjelenjenek az első sálak 1937-ben.
Fejlődése: Mivel a Hermès ugyanolyan pontossággal tervez és gyártja a sálakat, mint 77 évvel ezelőtt, a design nem sokat változott és maga az elkészítés sem. Minden egyes darab 90x90 cm-es négyzet, 65 gramm-ot nyom és 250 selyemgumóból készül. Talán egyedül a használata változott: míg régebben csak a fejükön viselték ezeket a sálakat, manapság már hajpántként, a nyak köré tekerve vagy övként is funkcionálhat.
Mindannyian szeretjük látni, hogyan frissülnek és hoznak újabbnál újabb ötleteket a nagy divatmárkák, de a legjellegzetesebb és legjobb darabok, amiknek hírnevüket igazán köszönhetik már évek óta a piacon vannak.
Márka: YVES SAINT LAURENT / SAINT LAURENT PARIS
Jellegzetes darab: „Le smoking”
Eredet: Öt évvel az 1961-es megalakulás után Yves Saint Laurent úgy gondolta a nőkre adja a klasszikus férfi öltönyt. A nők pedig majd’ megőrültek az ötletért, – nadrágkosztüm kalappal és tűsarkúval - különösen a karcsúsított darabokért.
Fejlődése: Vannak kortárs változatai, amelyek „boyfirend blézer”-ként futnak, de a Saint Laurent Paris (így nevezte át a márkát a jelenlegi kreatív igazgató Hedi Slimane) állandó kollekcióként tekint erre a több, mind 3000 dolláros darabra, amely mindig megállja a helyét a divatban és soha nem válik unalmassá.
Márka: DIOR
Jellegzetes darab: H-vonalú kabát
Eredet: Az egy évtizedes háborús, durva anyagok után az 1950-es években debütált új kabátjával a Dior, ami oly’ fényűző és új volt. Az enyhén angolos szabású, karcsú felsővel, keskeny csípővel és peplum- szerű aljjal megálmodott ruhadarabba azonnal beleszeretett minden divatra éhező nő.
Fejlődése: A kabátnak mindenki behódolt a divatszakmában, a közelmúltban pedig láthattuk egy újragondolt változatban a kifutókon.
Márka: CHANEL
Jellegzetes darab: Tweed zakó
Eredet: Nehéz elhinni, de madamoiselle Coco az ikonikus tweed kabátot nem engedélyezte népszerűsíteni 1954-ig (71 éves koráig), tehát közel 5 évtizedig a kalapbolt megnyitása utánig, pedig több éves hanyatlás után ez a takaros, galléros felsőruházat hozta vissza a divatcéget az élvonalba, és azóta is helyt áll.
Fejlődése: Más Coco által alkotott klasszikus, mint például a gyönysorok, a steppelt táskák és a balerina cipők mellett a tweed zakó fontos eleme minden kollekciónak. Néha neon színekben pompázik, néha tornacipővel viselik, de a vonalvezetés és az anyag mindig ugyanolyan klasszikus, mint a kezdetekkor.